Ofisinize Prestij Katar...
Ofis Koltukları

Ofis Koltuklarına Dair

Günümüzde insanların çoğu ofislerde, günün büyük bir bölümünü ofislerde ve masa başı olarak adlandırılan işlerde geçiriyor. Bu da başta sağlık sorunları olmak üzere birçok hususa dikkat edilmesini zorunlu kılıyor.

İşte, ofis koltuğu ve şirketlerde kullanılan diğer tüm koltuklarda da akıllara bu durum geliyor. Çünkü işlerin kaliteli ve profesyonel olması için o işi yapan personelinde rahat ve konforlu bir iş ortamında olması gereklidir. Ofis koltuğu, ofis mobilyası ve ortam gereçleri gibi ürünler de bunun en temel halidir.

 

Çalışma Koltukları Nasıl Olmalı?

Ofislerde öncelikle beyin gücüne dayalı, düşünmeye ve zihin yorucu işlere yönelik her türlü ofiste, çalışma koltuğu olmazsa olmaz ürünlerden birisidir. Bunun yanında ofislerde kullanılan fileli ofis koltuğu da tercihler arasındadır. Çalışanların en başta sırt ve eklemlerine doğrudan temas eden bu koltukların bazı özelliklere sahip olması gereklidir. Bunlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:

Koltuğun sırt yaslanma mekanizmasının ileri geri doğru ayarlanabilir olması

Koltuğun alçaklık ve yükseklik ayarlarının kolaylıkla yapılabilir olması

Koltuğun, rahat oturulması açısından fileli ofis koltukları şeklinde rahat ve konforlu olması

Minder kısmının yumuşak, rahat ve aynı zamanda kaliteli malzemeden üretilmiş olması

Plastik ve metal aksamının dayanıklı, kolay yıpranmayan ve güvenlik açısından üst düzey kalitede olması

Dinlenmeyi sağlayan, esnek yapılı ve kişinin bedenine göre uygun büyüklükte olması

 

Müdür Koltuğu Nedir?

Her iş yerinde veya ofislerde çalışanları yöneten ve koordine eden müdürler bulunmaktadır. Müdürlerin genel olarak sürekli iletişim halinde olması ve ofislerinde misafir ağırlaması olağan bir durumdur. Müdür koltuğu da bu açıdan oldukça önemlidir. Misafirleri, bulunduğu konuma göre kaliteli bir ağırlamaya yönelik koltuklar tercih edilir.

Bu hem müdür olan kişinin hem de kurumun prestijini oldukça artırmaktadır. Aynı şekilde, bu rahatlığın sağlanması için fileli yönetici koltuğu da tercih edilebilir. Daha ortopedik, rahat aynı zamanda da heybetli bir fileli koltuk uzun zaman işlerinizde yardımcı olacaktır.

 

Patron Koltuğu Nedir?

Patron demek, en özgün anlatımıyla bir işletmenin, iş yerinin veya kuruluşun sahibi anlamına gelmektedir. Patronluk makamı bir iş yerinde karar mercii, bağlayıcılık ve yürütmeye yönelik işlemlerin yapıldığı makamdır. Patron koltuğu da bu makamda olan koltuğa verilen isimdir.

Patronlar genelde makamında işçilerden ziyade diğer patronlarla, yöneticilerle ve ortaklarla görüşmeler yapar. Günün büyük çoğunluğu bu yüzden ofiste geçebilir. Rahat, göze hitap eden, heybetli bir koltuğun bu makamda tercih edilmesi en uygun olanıdır.

 

Makam Koltuğu

Makam demek aslında tek bir ifadeyi değil birçok anlamı bünyesinde bulundurmaktadır. Makam, bir nevi üst düzey rütbeli kişilerin veya önemli şahısların konumuna verilen isimdir. Makam mevkiinde bulunan kişilerin, makamına has ofis mobilyası ve ofis koltuğu gibi özel gereçleri de bulunur.

Bakanlıklardan müdürlüklere, üst rütbelilerden devlet yöneticilerine kadar her üst düzey kişinin bir makamı bulunmaktadır. Makam koltuğu ise bu makam göre hazırlanan, özel üretilmiş koltuklardır. Makam koltuğu genelde makam odalarında bulunur. Bulundukları odanın atmosferi ve dokusu ile uyumlu, heybetli ve dikkat çekici düzeyde üretilen koltuklardır.

 

Bekleme Koltuğu Nedir?

Bekleme koltukları hemen hemen her yerde karşılaşılan, genel hizmet için kullanılan koltuklardır. Örneğin; hastane koridorlarında, eczanelerde, okul koridorlarında, özel ve resmî kurumların genel bekleme salonlarında bekleme koltuğu bulunmaktadır. Bekleme koltukları tekli, ikili ve üçlü olarak çeşitleri bulunmaktadır.

Uzun kullanımdan ziyade kısa vadeli oturumlarda, uzun senelerce dayanabilen, metal gövde ve deri kumaş kaplamalı koltuklardır. Kurumlara özel olarak daha konforlu ve estetik bekleme koltukları da üretilebilmektedir. Uzay ofis mobilyaları bu noktada farklı çözümler sunmaya devam ediyor.

Whatsapp
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Reddet Kabul Et